Beru na vědomí
Webová stránka využívá pouze funkční, krátkodobé cookies za účelem správného fungování webu. Nemáme žádné statistiky ani marketingové kampaně. 

Oscar de la Renta

Oscar de la Renta

Oscar de la Renta patřil mezi nejlepší módní návrháře světa. Jeho kolekce patří vždy k těm nejexkluzivnějším a nejočekávanějším událostem módní sezony. Jeho jméno se však skví i na špercích, parfémech, porcelánu, botách.

Narodil se 22. července 1932 v Santo Domingu. Do kontaktu se světem módy přišel v roce 1949, vyučil se pod vedením Španěla Cristobala Balenciagy.

První kolekci pod svým jménem představil v roce 1967. Mezi jeho obdivovatelky patří třeba Laura Bushová, Beyonce, Hillary Clintonová - tu dokonce odnaučil nosit pouze černou barvu.

Byl vlastníkem několika ocenění za módu a design a jakožto aktivní milovník umění byl členem rady Metropolitní opery. Málokdo ví, že byl také velmi dobrý tanečník a zpěvák, na jedné ze svých přehlídek i sám zazpíval.

Americký módní návrhář Oscar de la Renta, který oblékal několik prvních dam Spojených států, zemřel 20. října 2014 po dlouhém boji s rakovinou.