Oscar de la Renta

Oscar de la Renta

Oscar de la Renta patřil mezi nejlepší módní návrháře světa. Jeho kolekce patří vždy k těm nejexkluzivnějším a nejočekávanějším událostem módní sezony. Jeho jméno se však skví i na špercích, parfémech, porcelánu, botách.

Narodil se 22. července 1932 v Santo Domingu. Do kontaktu se světem módy přišel v roce 1949, vyučil se pod vedením Španěla Cristobala Balenciagy.

První kolekci pod svým jménem představil v roce 1967. Mezi jeho obdivovatelky patří třeba Laura Bushová, Beyonce, Hillary Clintonová - tu dokonce odnaučil nosit pouze černou barvu.

Byl vlastníkem několika ocenění za módu a design a jakožto aktivní milovník umění byl členem rady Metropolitní opery. Málokdo ví, že byl také velmi dobrý tanečník a zpěvák, na jedné ze svých přehlídek i sám zazpíval.

Americký módní návrhář Oscar de la Renta, který oblékal několik prvních dam Spojených států, zemřel 20. října 2014 po dlouhém boji s rakovinou.

Webová stránka využívá pouze funkční, krátkodobé cookies za účelem správného fungování webu. Nemáme žádné statistiky ani marketingové kampaně.
Beru na vědomí