AGNONA 1953

AGNONA 1953

Luxusní italská značka s bohatou tradicí, která spadá pod skupinu Ermenegildo Zegna. Vyniká nejen překrásnými modely, ale využívá ke své výrobě pouze nejkvalitnější suroviny jako je dvojitý kašmír, alpaka, moher, vlna a peruánská vicuna.

Double Cashmere, hvězda společnosti Agnona, je unikátní, dvojitý kašmírový produkt , který pochází z nejlepších "bílých" kašmírů, což u něj činí mimořádně lehkou váhu - pouhých 460 gramů na metr čtvereční. Jakmile je textilie umístěna na mykacím stroji, je na obou stranách opakovaně "česaná" s rostlinnými lžičkami, které jsou sušenými květy, které byly používány v tomto přirozeném procesu od starověku. Vynikající dovednosti Agnona řemeslníků, respektování výrobních časů, které zahrnují interval odpočinku pro vlákna a důkladná kontrola kvality každé fáze výrobního cyklu, dokončí proces. Výsledkem je extrémně lehká tkanina, která je měkká a teplá. Dalším produktem, který odhaluje vynikající kvalitu výroby společnosti Agnona, je Century Double Face Cashmere, který spojuje dvě čisté kašmírové látky s velmi jemným hedvábným organzine dresem. Jeho vlákno pochází z kašmíru kozy vnitřního Mongolska a je to nejjemnější a nejcennější kašmír na světě. Nenáročný výrobní proces a mimořádná kombinace technologie a řemeslného řemesla dávají této jedinečné látce extrémně lehký a nehmatatelný pocit. Název Century také označuje 100 km délky jednoho kila kašmírového cívky a 100 lžiček použitých pro konečnou úpravu.

Vicuña - Je považována za zvíře božského původu Inků,žije v Andách a je chráněna Mezinárodním Vicuña Consortium, jehož součástí je od roku 1994 Agnona. Díky této asociaci došlo k významné repopulaci druhu v chráněných rezervách , čímž odvrátila hrozbu jeho zániku. Agnona je jednou z mála vybraných značek, která má povolení a štěstí, aby tuto nesmírně cennou a ušlechtilou surovinu přeměnila na produkt vynikající kvality s vláknem, který je dokonce jemnější než kašmír.

Webová stránka využívá pouze funkční, krátkodobé cookies za účelem správného fungování webu. Nemáme žádné statistiky ani marketingové kampaně.
Beru na vědomí